Z nedělních výsledků si důležitá vítězství pro postup do playoff připsali Charlotte, Phoenix a Dallas. San Antonio zaznamenalo jubilejní 50. letošní výhru, Miami zase zastavilo nepříjemnou sérii porážek. Aktuálně nejlepším týmem v lize jsou Clippers, kteří neprohráli už jedenáctkrát v řadě.
Stephen Curry zaznamenal 28 ze svých celkových 37 bodů ve druhém poločase a hlavní měrou se zasloužil o další výhru Válečníků. Klíčovou trojkou se za stavu 110:111 blýskl v závěru Klay Thompson, který se vrátil z pohřbu svého dědečka a v Portlandu si připsal 27 bodů. Damian Lillard si připsal 26 bodů a právě jeho koš byl před tím Thompsonovým rozdílový, avšak k výhře nepomohl, protože Nicolas Batum (23 bodů, 14 doskoků, 5 asistencí a 3 zisky) nedokázal pět vteřin před koncem proměnit dva trestné hody, které by znamenaly prodloužení (trefil pouze jeden). Do sestavy Blazers se vrátil alespoň Mo Williams (12 bodů), LaMarcus Aldridge zůstává dál na marodce (pohmožděná záda). Ještě ve třetí čtvrtině prohráli Warriors o 18 bodů, ale pošesté v sezoně se jim povedlo otočit zápas, ve kterém prohrávali minimálně patnáctibodovým rozdílem!
Gary Neal oslavil návrat do Milwaukee a 18 body (16 ve druhé poločase) pomohl svému novému týmu k smetení Bucks 4-0 na zápasy. Neal pět ze šesti střel z pole, včetně dvou trojek ze tří pokusů. Podobně si vedla na druhé straně také dlouholetá akvizice BobcatsRamon Sessions (18 bodů). Po 21 bodech zaznamenali - v domácím dresu Brandon Knight (+8 doskoků a 7 asistencí) a za hosty Kemba Walker. 20 bodů si připsal Al Jefferson. Ersan Ilyasova musel vynechat zápas pro bolesti v pravém kotníku. Jelenům nebylo nic platné ani 15 útočných doskoků, neboť povolili Bobcats zakončovat s 57% úspěšností.
Phoenix si odváží z Kanady velmi důležitou výhru, která mu stále dává naději na účast v playoff. X-faktorem výhry byla jednoznačně lavička náhradníků Suns, která díky 28 bodům Geralda Greena (trojky 5/8) přestřílela náhradníky Raptors v poměru 59:11 a přidala 25 doskoků (téměř jako celý tým Torota 26)! Hosté trefili 11 z 23 trojek, nevadilo jim na konci ani 21 ztracených míčů, protože vyhráli celkově na doskoky 45-26. Vedle Greena si 19 bodů připsal Goran Dragic. Na druhé straně měl na svém kontě 28 bodů, 13 asistencí a pět doskoků Kyle Lowry, 22 bodů (trojky 4/8) přidal Terrence Ross a 20 body se prezentoval Amir Johnson. Toronta tak skončila čtyřzápasová série výher na domácí palubovce a proti týmům ze Západní konferenci si pohoršili bilanci na 14-13. V tabulce je nyní mužstvo z Arizony stále deváté s odstupem jedné výhry na osmý Memphis.
Diváci měli možnost včera vidět v atraktivním večerním čase velký šlágr mezi Miami a Houstonem a hráči je na obou stranách nezklamali, neboť se hrál vyrovnaný a bodově bohatý zápas. Hrdinou utkání se stal nestárnoucí Ray Allen, který si 25 body (14 jich zaznamenal ve čtvrté rozhodující čtvrtině) vytvořil svoje letošní osobní maximum (Allen trefil 7 z 11 střel z pole, trojky 4/6, TH 7/7). 25 body ho pak podpořila hvězdná dvojice Dwyane Wade - LeBron James. Nejlepším střelcem utkání byl James Harden s 30 body, 21 bodů, 14 doskoků a 5 asistencí přidal Dwight Howard. Čtyři a půl minuty před koncem ještě hosté vedli čtyřbodovým rozdílem, ale pak přišla rozhodující šňůra Heat 15:2 (Allen 8 bodů!), která ukončila tento zápas. Ray Allen zažil 750. vítězné utkání v kariéře ve svém 1.287 kariérním zápase, čímž vyrovnal na 15. místě historických tabulek legendárního Sama Perkinse a podařilo se mu dostat na 21. místo (před Allena Iversona) nejlepších střelců historie NBA. Jeremy Lin hrál v Miami celkem osmkrát, avšak ještě ani jednou zde jeho tým nezvítězil.
Anthony Davis si vylepšil proti Bostonu osobní rekord v NBA na 40 bodů. Stal se prvním hráčem v letošní sezoně, kterému se podařilo zaznamenat bilanci 40+20, jelikož ke 40 bodům (14/22 z pole, TH 12/12) přidal i 21 doskočených míčů (5 útočných), 3 asistence a 3 bloky. Na druhé straně mu neméně skvěle sekundoval Jeff Green, autor 39 bodů (12/23 z pole, trojky 4/7, TH 11/12). V dramatickém závěru základní hrací doby dal nejprve naději domácím Davis, ale Kris Humphries (16 bodů a 12 doskoků) dokázal v poslední vteřině vyrovnat. V prodloužení se blýskl nejprve úspěšnou trojkou Jared Sullinger, ale za stavu 117:119 už se mu tak dobře nevedlo a Eric Gordon (19 bodů) pečetil výhru precizními šestkami. Tyreke Evans pomohl k výhře 26 body, na druhé straně se opět příliš nevedlo Rajonu Rondovi, který si připsal 6 bodů (3/14 z pole), 14 asistencí a 8 doskoků. Pelikáni zaznamenali sezonní maximum v bodech z podkošového prostoru (70:46) a popáté za sebou nenašli na nastaveném čase přemožitele (letos 4-0).
Vlkům v tomto utkání chyběl zraněný černohorský pivot Nikola Pekovic (kotník), kterého velmi solidně v základu zastoupil nováček Gorgui Dieng (12 bodů, 11 doskoků a 5 bloků). Zkušený Kevin Martin využil nedůsledné obrany Bena McLemorea k 31 bodům, kterého donutil se na něm vyfaulovat a sám proměnil všech 14 trestných hodů (14/14). Kevin Love si připsal 6 bodů, 10 doskoků a 5 asistencí. Isaiah Thomas zaznamenal 27 bodů, Derrick Williams přidal proti svému bývalému týmu 26 bodů a 11 doskoků. Kouč Kings, Mike Malone, nechal pouze na lavičce sedět DeMarcuse Cousinse. Thomas zaznamenal jubilejní tisící bod v NBA, Martin si zase připsal jubilejní tisící úspěšnou trojku v kariéře. Pro prohře je Sacramento oficiálně letos mimo postup do playoff.
Dallas využil dokonale absenci odpočívajícího Russella Westbrooka a týmovým výkonem (nejlepší střelec Shawn Marion s 19 body) dokázal zaskočit favorita na jeho palubovce. Thunder selhala totálně střelba z pole (jen 37%), naopak Mavericks zakončovali s 53% úspěšností a proměnili 13 z 24 trojek (54,2%). Mavs porazili Oklahomu poprvé od 2. ledna 2012 - do té doby prohráli s tímto soupeřem sedmkrát v řadě a navíc čtyřzápasovou sérii v playoff 2012. Jejich obrana nestačila pouze na třicetibodového Kevina Duranta (8/20 z pole, trojky 4/8). Thunder dnes kromě již zmiňovaného Westbrooka chyběli také další dvě zraněné opory - Kendrick Perkins a Thabo Sefolosha. V tabulce si Dallas polepšil bilanci na 40-27 a má mírný náskok, jak na osmý Memphis, tak na devátý Phoenix.
Povinná výhra San Antonia nad Utahem znamenala pro Spurs letošní jasnou výhru 4-0 na zápasy proti Jazz. Nejlepším střelcem utkání se stal Derrick Favors, autor 28 bodů a 10 doskoků, z vítězného tábora nejlépe zakončoval Manu Ginobili (21 bodů). SA zakončovalo z pole s 62,8% (!) úspěšností a trefilo 10 ze 16 trojek (62,5%). Texaské mužstvo zaznamenalo jako první ze všech týmů letos jubilejní 50. výhru, což se jim podařilo už popatnácté za sebou a neuvěřitelné na tom je, že po 66 odehraných zápasech mají potřetí za sebou stejnou bilanci 50 výher a pouhých 16 porážek! Navíc hrají stejně dobře doma (bilance 26-8), tak i venku (24-8). Utah je dalším týmem, který má již definitivní jistotu, že letos nepostoupí do playoff.
Clippers zaznamenali jedenáctou výhru v řadě za sebou, když se mohli opřít opět o skvělý výkon dvojice Griffin-Paul. Blake Griffin si připsal 21 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí, Chris Paul přidal double-double za 16 bodů a 15 asistencí. Ze strany Cavaliers zapsal 26 bodů Luol Deng, avšak nemilou zprávou je svalové zranění Kyrieho Irvinga, který odehrál pouze 10 minut. Domácí ztratili v celém utkání jen 5 míčů, hosté 17!